Neden Babywearing’de İlay’s Beauty Wrap Sling?

Biyoloji de Evrim konusunda eskiden bebeklerin anne karnında ki kalış sürelerinin 12 ay sürdüğüne dair söylemler vardır. 9 ayın sonunda, en son 3 aylık evre de bağırsakların geliştiği söylenir.

Günümüz de 9 ay sonunda doğum süreci gerçekleştiğinde bebeklerin bağırsak gelişimi tam olarak tamamlanmadığı için ilk 3 ay gaz sancılı geçer. Evrim de bir söyleme göre doğumdan sonra ki ilk 3 ay gaz sancılı döneminin, 12 aydan 9 aya inen doğum sürecinden kaynaklandığı, bağırsakların ilk 3 ay anne karnında değil, doğum süresi kısaldığı için doğumdan sonra gelişmeye devam ettiği düşünülür. Bunların hepsi bir söylem olmakla birlikte gerçekte doğum sonrası ilk 3 aya 4. Trimester denir. Babywearing bebeğin ilk doğduğu dakikadan itibaren annenin bebeğini wrap slingle giymesi ve ilk 3 ayı bebeğe anne karnı hissini oluşturarak en konforlu gelişim sürecini yaşatmasıyla başlar. 

İlay’s Beauty ile yenidoğan bebeğinizi prematüre bebekler dahil, doğduğu dakikadan itibaren giyebilir, anne karnındaki pozisyonunu almasını sağlayarak, anne sıcaklığını en derinden hissetmesine yardımcı olabilirsiniz.

Bebeğinizin wrap sling içerisinde duruş pozisyonundan kaynaklı gaz sancısına anne güveni ile birlikte iyi geldiği kanıtlanmıştır. Annelerin gündelik hayatın devamını sağlamak açısından bebeğin sürekli kucakta tutulması(çünkü güvenli bağlanma için bebekler annelerine mümkün olduğunca yakın durmak isterler) sonucunda oluşabilecek fiziksel zorluklara çok büyük bir rahatlıktır.

İlay’s Beauty Wrap Slingle bebeğinizi giyerek hem ergonomik açıdan sağlıklı hem bebeğinizin sizi en yakında istemesine bir çözüm hem de bebeğinizin güven duygusuna, gaz, atak ve uyku problemine olabildiğince en iyi çözümü bulmuş olursunuz.

Bebeğiniz size doğru pozisyonda bağlıyken istediğiniz gibi iki eliniz serbest özgürce hareket edebilirsiniz. Bir çok ergonomik sanılan kanguru ve bebek taşıyıcılarından çok daha sağlıklı ve herşeyden önce tüm taşıyıcıların atası olarak bilinen wrap slingdir.