İade ve Değişim Koşulları

 

 

 

TESLİMAT

 

İlays Mabel ürünleri siparişiniz ve ödemeniz alındığından itibaren 3 ile 5 iş günü içinde sizlere kargo ile gönderilir. Satıcının elinde olmayan nedenlerle üretimden geç çıkacak ürünler için bu süreç uzarsa sizlere sipariş verdiğiniz tarihten en geç 3 iş günü içinde mail yoluyla bilgi maili gönderilir. 

 

 

İADE VE DEĞİŞİM KOŞULLARI

 

İADE ŞARTLARI

 

İade edilecek ürün giyilmemiş, kullanılmamış, yıkanmamış(üzerinde parfüm veya deterjan kokusu sinmemiş), orijinal hallerinde ve etiketi kopartılmamış olarak sizlere nasıl gönderildiyse tüm paketleme ve aksesuarlarıyla birlikte eksksiz bir şekilde iade edilmelidir. 

Aşınma belirtileri gösteren veya yukarıdaki kriterleri karşılamayan iadeleri reddetme hakkımız saklıdır.

 

İade etmek istediğiniz ürünü size ulaştıktan sonra ki tarihten itibaren 14 gün(yasal süre)içinde bize ulaşıp göndermeniz gerekmektedir. 14 gün yasal süreyi geçiren iade başvuraları reddedilmektedir.

İadeniz bize ulaştıktan sonra inceleme birimimizce incelenip iadeye herhengi bir sorun teşkil etmemesi halinde iadeniz hemen onaylanır. İadeniz tarafımıza ulaştıktan sonra incelenme süresi 5 iş günüdür. İadesi kabul edilen ürünlerin iade ücret yatırma süresi ise 7 iş günüdür. İadesi onaylanmayan ürünler kargo ücreti ALICIYA ait olmak üzere kargoya tekrar verilip alıcıya gönderilir.

 

İade ve değişimlerde kargo ücreti ALICIYA aittir. İade ve değişim yapmak istediğiniz ürün için bizlerle öncesinde mail yoluyla veya instagram adresimiz @ilaysmabel sayfasından DM (direkt mesaj) yoluyla iletişime geçmelisiniz. Kargo ücreti ALICIYA  ait olduğu için gönderim ofis adresimizi öğrenmek için mutlaka bizimle iletişime geçip adres bilgisi almalısınız.

Sizlere kolaylık sağlamak adına direkt bizim anlaşmalı olduğumuz MNG kargo veya YURTİÇİ kargo kodumuzu iletebiliriz. Bizlerden anlaşmalı kargo kodumuzu MAİL ve DM yoluyla isteyebilir iade ve değişim yapmak istediğiniz ürünleri bize anlaşmalı kargomuzla gönderebilirsiniz.

Anlaşmalı kargomuzla bize gelen iade ürünlerinin ücret iadesi yapılırken bize yansıtılan kargo bedelini ücret iadesinden düşerek iadenizi gerçekleştiririz. Özetlemek gerekirse anlaşmalı kargomuzla gönderdiğiniz ürünlerin iadesi yapılırken faturalndırılan kargo bedeli ücret iadesinden düşülerek yapılır.

 

İade yapılırken Sadece iade etmek istediğiniz tarafımıza ulaşan ürünün ''Ücret İadesi Yapılır''.

''Ücretle beraber ödediğiniz Kargo Ücretinin İadesi Yapılmaz.'' Çünkü ürün alırken ödediğiniz kargo ücreti bizlere değil, adresinize ulaşım istediğiniz kargo firmasına ödediğiniz hizmet bedelidir. Ve bu hizmeti paketinizi size göndererek kargo firması tamamlamış olup ücretini sizden web sitemiz aracılığıyla tahsil etmiş olmaktadır. Web sitemizden sadece ürün ücret bedeli yapılmaktadır.

 

Web sitemizden satın almış olduğunuz İlays Mabel ürünlerinin kargo ücreti ALICIYA aittir. 1000₺ ve üzeri alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz gönderim hakkı kazanmış olursunuz ve 1000₺ üzeri alışverişlerinizde kargonuz tarafımızca karşılanır. 1000₺ ve üzeri alışverişlerinizin içinden bir ürünü iade etmek istiyorsanız ürün ücretiniz toplam alışveriş tutarınızdan düşülür ve tutar hala 1000₺ üzerindeyse kargo ücreti iade ürünün ücretinden kesilmez ve direkt ürün ücret iadesi yapılır. İade edilecek ürün bedeli toplam alışveriş bedelinden düşüldüğünde tutar 1000₺ altına düşüyorsa sizler için ödediğimiz kargo ücreti bedel faturalandırılıp tarafınıza yansıtılarak ürün ücret iadesinden kargo bedeli düşülerek iadeniz yapılır. ALICI 1000₺ ve üzeri kargo ücretsiz alışverişinden iade yaptığı ücret bedeli toplu sipariş bedelinden düşüldüğünde kargo ücretsiz kampanyasını bozuyorsa bu haktan feragat etmiş olur.

 

Tarafımızdan yapılan hatalı ve ayıplı ürün gönderim iade ve değişimlerinde kargo koşulsuz satıcıya aittir.

Outlet bölümünde satılan ürünlerin ise iade ve değişimleri yoktur.

 

 

DEĞİŞİM KOŞULLARI

 

Değişimde kargo ALICIYA aittir. Değişim edilecek ürün giyilmemiş, kullanılmamış, yıkanmamış(üzerinde parfüm veya deterjan kokusu sinmemiş), orijinal hallerinde ve etiketi kopartılmamış olarak sizlere nasıl gönderildiyse tüm paketleme ve aksesuarlarıyla birlikte eksksiz bir şekilde değişime gönderilmelidir. 

Aşınma belirtileri gösteren veya yukarıdaki kriterleri karşılamayan değişimi reddetme hakkımız saklıdır.

 

Değişim etmek istediğiniz ürünü size ulaştıktan sonra ki tarihten itibaren 14 gün(yasal süre)içinde bize ulaşıp göndermeniz gerekmektedir. 14 gün yasal süreyi geçiren değişim başvuraları reddedilmektedir.

 

Değişim yapmak istediğiniz ürün  bize ulaştıktan sonra inceleme birimimizce incelenip değişime herhengi bir sorun teşkil etmemesi halinde değiştimek istediğiniz ürünün stoğu mevcutsa değişiminiz hemen onaylanır. Değişimi onaylanmayan ürünler kargo ücreti ALICIYA ait olmak üzere kargoya tekrar verilip alıcıya gönderilir. İstenirse iade koşullarını sağlıyorsa iadesi yapılır.

 

 

İade ve değişimlerde kargo ücreti ALICIYA aittir. Değişim yapmak istediğiniz ürün için bizlerle öncesinde mail yoluyla veya instagram adresimiz @ilaysmabel sayfasından DM (direkt mesaj) yoluyla iletişime geçmelisiniz. Kargo ücreti ALICIYA  ait olduğu için gönderim ofis adresimizi öğrenmek için mutlaka bizimle iletişime geçip adres bilgisi almalısınız.

Sizlere kolaylık sağlamak adına direkt bizim anlaşmalı olduğumuz MNG kargo veya YURTİÇİ kargo kodumuzu iletebiliriz. Bizlerden anlaşmalı kargo kodumuzu MAİL ve DM yoluyla isteyebilir değişim yapmak istediğiniz ürünleri bize anlaşmalı kargomuzla gönderebilirsiniz.

Anlaşmalı kargomuzla bize gelen ürünlerinin değişimi yapılmadan bize gönderdiğiniz yansıtılan kargo bedelinin ücreti iban yoluyla sizlerden tahsil edilir ve o şekilde değişim işlemlerine başlanır. Özetlemek gerekirse anlaşmalı kargomuzla gönderdiğiniz ürünlerin değişimi yapılırken kargo ücreti ALICIYA ait olduğu için faturalndırılan kargo bedeli ücreti size mail veya Dm yoluyla gönderdiğimiz şirket iban bilgilerimize eft veya havale yoluyla sizlerden tahsil edilir.

 

Değişim yapmak istediğiniz ürünlerin stoklarının olması gerekmektedir. Stoğu olmayan bir ürünle değişim yapılamaz. Değişim ücreti ek çıkıyorsa iban yolu ile ödeme tahsil edilir. Yine kargo ALICIYA ait olacak şekilde sizlere yeni ürün gönderimi yapılır.

 

Tarafımızdan yapılan hatalı ve ayıplı ürün gönderim değişimlerinde kargo koşulsuz satıcıya aittir. Outlet bölümünden satılan ürünlerin iade ve değişimleri yoktur.

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR